„bo my mamy zdolne mamy”- projekt realizowany w klasie III a

 

     W roku szkolnym 2018/2019 w klasie III a realizowany jest radosny projekt „…bo my mamy zdolne mamy…”. Celem projektu jest zaangażowanie zdolnych mam, które swoimi zainteresowaniami, wspaniałymi pasjami dzielą się z klasowymi dziećmi i „żywo” uczestniczą w życiu klasy. W pierwszej odsłonie zaplanowanych działań „wystąpiła” mama, naszego klasowego Piotrusia, Pani Aleksandra Wieczorek- nauczycielka języka czeskiego, która ukończyła filologię czeską i jest pasjonatką tego języka. 15 listopada nasza klasa przybrała barwy polsko- czeskie i piosenką w języku naszych sąsiadów rozpoczęły się zajęcia. Pani Ola pięknie przestawiła się dzieciom i poprowadziła lekcje mówiąc wyłącznie po czesku. Jak się okazało, wszystkie dzieci rozumiały ją doskonale. Mama Piotrusia prowadziła zajęcia metodami aktywnymi, które rozbudzają wyobraźnię dzieci, podwyższają poziom ich aktywności, mobilizują do samodzielnego myślenia i wspaniale angażują dzieci do pracy. Uczniowie poznali podstawowe, czeskie słowa, nauczyli się piosenki w języku czeskim „Dobry den” i wzięli udział w zabawie, która wzbudziła wśród uczniów wiele emocji. Rodzinne drużyny „walczyły” ze sobą zachowując zasady „fair play”. Po udanych zajęciach, Pani Ola przygotowała dla dzieci nagrodę, słodką niespodziankę w postaci czeskich, kolorowych lentilek. Dzieci również odwdzięczyły się mamie Piotrusia za wspaniałe zajęcia brawami oraz wręczyły podziękowanie, które przygotowały wraz ze swoją wychowawczynią.

Serdecznie DZIĘKUJĘ Pani Aleksandrze Wieczorek za zaangażowanie w życie naszej klasy, poprowadzenie wspaniałych zajęć oraz podzielenie się swoją, życiową pasją. Po tych zajęciach, dzieci z pewnością nie będą miały problemu, aby porozumieć się z naszymi, bliskimi sąsiadami, a radosne chwile, które spędziliśmy razem pozostaną na zawsze w naszych sercach.

Nasz klasowy projekt i podejmowane działania o charakterze dydaktyczno- wychowawczym mają na celu zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji oraz stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji w ramach programu doradztwa zawodowego na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.

 Ewelina Szwec- nauczycielka ZSP


 
22189808
22357968